vinyStone - fasádní a soklové obklady

Jedná se o montáž venkovních zateplovacích obkladů domů, hal, budov ...


Popis a vlastnosti fasádního systému vinyStone:

Vzhled dekorativních omítek a výhody odvětrávaných fasád - to jsou fasádní obklady vinyStone. Vyrábějí se z vysoce kvalitních vypěněných termo- plastů. Jejich povrch je tvořen vrstvou pevně zatavených barevných přírodních kamínků o velikosti 2-4 mm.

Atraktivní vzhled spolu s dokonalým vyřešením stavebních detailů, snadná a rychlá montáž a nadstandardní 30-ti letá záruka výrobce Vinylit řadí fasády vinyStone na špici mezi odvětrávanými fasádními systémy.

Hlavními přednostmi provětrávaných fasád vinyStone jsou :

  • suchý způsob montáže, nízká hmotnost (cca 6,5 kg/m2) a snadná opracovatelnost desek umožňují rychlý postup montážních prací i za nepříznivých klimatických podmínek
  • na rozdíl od klasických omítek reagují fasády vinyStone flexibilně na změny teplot a nedochází k vytváření trhlin mezi fasádou a izolací dochází k nepřetržité cirkulaci vzduchu, jenž odvádí vlhkost a chlad - tím se zdivo aktivně vysušuje tepelně izolační systém vinyStone je zapsán do seznamu výrobků v programu "Zelená úsporám" a lze tak čerpat státní dotaci na zateplení domů 

Fasády vinyStone fungují na principu zavěšené, zezadu odvětrané fasády s vloženou tepelnou izolací. Mezi fasádou a tepelnou izolací dochází k nepřetržité cirkulaci vzduchu, která odvádí vlhkost a chlad. Jednoduché spojení lamel systémem pero-drážka působí jako labyrintové těsnění, přes které nepronikne srážková voda. Systém příslušenství vinyTec a vinyCom umožňuje dokonalé vyřešení všech stavebních detailů. Tento typ fasád tak zaručuje nejen vynikající tepelně izolační účinky a perfektní ochranu před povětrnostními vlivy, ale také cílený odvod vlhkosti z konstrukce a vynikající zvukovou izolaci.

Barevné řešení fasád vinyStone :

Na výběr je celkem 15 dekorů fasádních desek, které je možno na fasádách různě kombinovat. Vytváří tak široký prostor pro vyjádření vlastních představ o vzhledu domu. Navíc si i po mnoha letech zachovávají perfektní vzhled a barvy zůstávají stále stejně živé.

Foto

NOVINKY : máme nový dekor v nabídce - Madeira Design 5703 (poslední obrázek). Nahrazuje dekor Tessin Design, jehož výroba byla ukončena. Rovněž byla ukončena výroba dekoru Tundra Design 1605.

Montáž provětrávacích fasád vinyStone :

Desky vinyStone se montují horizontálně. Díky zkoseným hranám a svislým drážkám má fasáda výrazné členění se zdůrazněnou skladbou s efektem kvádrů. Tento vzhled předurčuje obklady vinyStone k použití především v oblasti soklového zdiva a lze je velmi efektně kombinovat s obklady vinyTherm na fasádě.

foto

Fasádní obklady vinyStone díky systému příslušenství vinyTec a vinyCom umožňují dokonalé vyřešení všech detailů. Jsou to především spojovací profily, profily pro vytváření rohů, horní a dolní zakončení fasády a profily pro ostění stavebních otvorů, které usnadní práci ve všech detailech. Všechny díly příslušenství jsou konstruovány tak, aby bylo vždy zajištěno účinné odvětrání fasády a spolehlivý odvod dešťové vody.

Více informací o použití příslušenství vinyTec a vinyCom se dozvíte v příslušných montážních návodech (naleznete ve formátu PDF ke stažení na těchto stránkách). Kompletní přehled příslušenství naleznete v cenících.