vinyCom - špaletový systém

Popis a vlastnosti špaletového systému vinyCom:

Špaletový systém vinyCom jako obklad ostění oken a dveří je vhodný nejen k fasádním systémům vinyTherm a VinyStone, ale lze jej s výhodou použít i k většině montovaných fasádních obkladů, jako jsou cementovláknité desky, HPL, keramika, plast nebo přírodní kámen. Jeho použití rovněž doporučujeme pro fasádní obklady DecoBrick a DecoStone.

Tento kompaktní systém znatelně šetří čas strávený montáží. Jednotlivé části jsou navrženy tak, aby je bylo možno velmi jednoduše zasunout do sebe a přitom bylo dosaženo perfektní funkčnosti a vysoké úspory času montáže. Tím, že vinyCom snižuje náklady na montáž, zvyšuje ekonomickou efektivnost celého díla.

Celá sestava špaletového obkaldu napomáhá dosáhnout rychle a spolehlivě funkční a estetické řešení, které zajišťuje perfektní ochranu proti vnikání vlhkosti do konstrukce v okolí stavebního otvoru. Se systémovým rohem vinyCom vyřešíme roh ostění jednoduše a na milimetr přesně, bez komplikovaného zkoseného řezu získáme čistý, pěkně vypadající roh beze spáry. Pomocí systémových koncovek zase snadno vyřešíme bezpečné napojení špalet na okenní parapet a zajistíme perfektní odvod dešťové vody. Stejně tak je důmyslně vyřešen bezpečný odvod vody stékající po fasádě z nadpraží stavebního otvoru.

U špalet oken a dveří je prostřednictvím systému vinyCom zajištěno také perfektní větrání. Přirozená výměna vzduchu je zajištěna zejména ve spojení s provětrávanou fasádou. vinyCom všestranně zabezpečuje provětrávání fasády a tím zvyšuje trvalou hodnotu fasády. Díky důmyslnému systému nasávání vzduchu je umožněno dostatečné provětrání i jinak problematických ploch nad stavebním otvorem.

Hlavní přednosti systému:

  • univerzálnost systému
  • rychlá a jednoduchá montáž
  • dokonalá funkčnost
  • dlouhá životnost
  • perfektní vzhled
  • minimální nároky na údržbu