Palubka Prostavbu Color - podhledy

Plastové palubky pro podbití krovů i fasády

Popis a vlastnosti plastové palubky:

Pod obchodním názvem "Palubka" dodáváme systém exteriérových plastových obkladů firmy Prostavbu, obecně označovaných jako plastové palubky. Ten je tvořený komůrkovými lamelami opatřenými perem a drážkou pro snadnou a přesnou montáž a ukončovacími profily pro začištění a dokonalý vzhled obkládaných ploch. Obkladové lamely i ukončovací profily jsou vyrobeny z kvalitního stabilizovaného tvrzeného PVC a buď probarveny přímo v hmotě nebo kašírované odolnou MBAS fólií v atraktivních dekorech.

Systém plastových obkladů "Palubka" nahrazuje klasické dřevěné palubkové obklady a nabízí kompletní řešení především pro obkládání podhledů konstrukcí krovu a nadstřešních konstrukcí staveb (vikýřů, apod.). Lze jej však použít i na jiných částech staveb, zcela v souladu s vašimi potřebami. Obklady jsou přímo určeny pro použití v exteriéru, ale lze je samozřejmě použít bez omezení i v interiérech staveb.

(untitled)  (untitled)

 (untitled)  (untitled)                                                

Hlavními přednostmi plastové palubky v porovnání se dřevem jsou :

  • snadná a rychlá montáž bez nároků na speciální vybavení
  • skutečně dlouhá životnost a odolnost vůči mrazu i UV záření
  • bez potřeby dodatečné povrchové úpravy (nikdy nebudete natírat)
  • velmi malá plošná hmotnost - nepřitěžuje podhled, snadno se manipuluje
  • prakticky žádné nároky na dodatečnou údržbu

Použití: 

  • Obklady fasád
  • Obklady říms a přesahů střech
  • Vnitřní i vnější obklady stěn a stropů
  • Obklady vrat a dveří
  • Vhodné pro dodatečné zateplení budov 

Sortiment obkladů a ukončovacích profilů :
 
Lamely i profily dodáváme balené v PP fólii, lamely jsou standardně baleny po 10 kusech délky 6 nebo 3 m, ukončovací profily po 20 kusech délky 3 m. Objednávat je možno i po kusech, není podmínkou odebrat celé balení.

Pro snažší přepravu vám 6-ti metrové lamely po dohodě nadělíme na požadované délky (na délky 2 nebo 3 m zdarma, jiné délky za poplatek). Objednat je ale vždy potřeba celé násobky základních prodejních délek.

P 560 - obkladový panel pero - drážka :
Skladebná šířka lamely je 100 mm, tloušťka lamely je 9 mm, základní objednávková délka je 6 m.

Doporučený způsob montáže je pomocí nastřelovacích sponek (vel. min. 14 mm) nebo montážních klipů. Alternativně lze použít hřebíčky nebo vruty s plochou hlavou. (Při použití na fasády a plochy silně exponované slunečním zářením je nutné vždy používat montážní klipy P872, které zajistí dostatečnou dilataci lamel).
         
P 565 - obkladový panel pero - drážka - větrací :
Skladebná šířka lamely je 100 mm, tloušťka lamely je 9 mm, základní objednávková délka je 3 m.
 
Ukončovací profily k plastové palubce :
Některé ukončovací profily se vyrábějí pouze ve vybraných barvách - informace maleznete v ceníku. Základní objednávková délka ukončovacích profilů je 3 m.

UPOZORNĚNÍ : plastové palubky barvy 007, 009, 014, 951 a 954 jsou určeny především k obložení střešních podhledů. Nejsou vhodné pro obložení ploch exponovaných slunečním zářením - v důsledku nadměrného zahřívání může dojít k deformacím obkladu. Použití barevných obkladů na oslněných plochách je pouze na vlastní nebezpečí.  Před montáží musí být palubky vždy skladovány ve stínu a na rovném podkladu. Při montáži se řiďte montážním návodem.


Probarvené plastové palubky :

NOVINKA - barva Palisnadr 021

Základní nabídku tvoří plastové palubky probarvené v hmotě. Firma Prostavbu používá kvalitní pigmenty u kterých garantuje zdravotní nezávadnost a stabilizaci proti UV záření. Všech osm barev máme skladem k okamžitému dodání. viz. galerie